Olumlu Yönde Bak

Hayatta karşımıza bir çok olumsuzluklar çıkabiliyor. Olumsuzlukları kolaylıkla atlatabilmek için olumlu olan diğer şeyleri düşünür ve şükredecek ne kadar çok şeyimiz olduğunu görürsek, o olumsuz dediğimiz şey nokta kadar küçülür ve yok olur gider. Olumlu Yönde Bak…

Hayata Olumlu Bak (Kitap) >>>

Her zaman iyi şeyler olmaz ama olumsuzluklar takılmak için değil aşılmak içindir. Engelli maraton koşusunda birçok engel vardır ama sonunda zafer de vardır. Yaşadığımız, kötü sandığımız olaylar da illaki bizim göremediğimiz hikmetler ve hayırlar vardır . Ya daha kötüsünden korunuyoruzdur ya da o şey bizim için hayırlı değildir.

Olaylar karşısında ahu vah etmek, niye beni buldu demek, isyan etmek… yaşanan olumsuzluğun süresini daha da uzatacaktır. O yüzden sabretmek ve durumu kabullenmek sıkıntıların üstesinden daha çabuk gelmemizi sağlayacaktır.

Olumlu Yönde Bak. Cüzi irademizin olumsuz düşüncelerinden, Külli irade sahibi Rabbimize sığınıyor, Hasbünallahü ve nimel vekil diyoruz. Sonuç olarak olumlu bakıyor, olumlu düşünüyor, olumlu yaşıyoruz.

Hayata Olumlu Bak (Kitap) >>>

İlgili Yazılar:
1. Hayata olumlu bak sağlıklı yaşa
2. Hayata olumlu bak mutlu yaşa
3. Olumlu ve olumsuz düşünce

Leyla Adar

Şair / Köşe Yazarı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

HUZUR

Çar Haz 3 , 2020
Huzur, yaptığımız şeyi, bir şey elde etmenin veya çabalamanın aracı olarak kullanmadan yapmakla gelir.

İlgili İçerikler