Olumlu ve Olumsuz Düşünce

Olumlu ve Olumsuz Düşünce. Olumlu düşünce ya da başka bir değişle pozitif düşünce. Olumsuz düşünce yani negatif düşünce… İnsan hayatı bir anlamda bu iki düşünce üzerine kuruludur. Bunlardan hangisi bize hakimse bizim hayatımız, düşüncelerimiz ve psikolojik yapımız da o yöndedir.

Hayata Olumlu Bak Mutlu Ol >>>

 “Güçlüyüm, iyiyim, güzelim, yapabilirim, başarabilirim, üstesinde gelirim, …” gibi düşünceler olumlu düşüncelerdir. Olumlu düşünceler ve konuşmalar kişiyi motive eder.

Olumsuz düşündükçe, o olumsuz düşünceleri yani senaryoları engellemek amacıyla hareketlerimizi ve düşüncelerimizi şekillendiririz. Ona göre konuşur, ona göre davranırız; dolayısıyla asıl görmemiz gerekeni görmeyiz. Büyük resmi görmekten gittikçe uzaklaşırız. Olumlu yönde düşünmeye ve adım atmaya karşı gittikçe uzaklaşırız.

Başarının temelini olumlu düşünce oluşturur. Olumlu düşünce kişiyi harekete geçirir. Kişinin bir işi yapabileceğine ve başarabileceğine olan inancını olumlu yönde etkiler

Olumlu düşünce ve olumlu konuşma kişiye umut verir. Geleceğe umutla bakmayı sağlar. Geleceğe umutla baktıkça da aksiyonlarımızda cesur ve yeni şeyler oluşturma yönünde oluruz. Kendimize ve çevremize pozitif enerji veririz. Olaylara daha açık bir zihinle bakar, bardağın dolu taraflarını gördükçe karşımıza çıkan fırsatları daha iyi değerlendiririz ve böylece kendimize pozitif bir yol çizeriz.

Olumlu ve Olumsuz Düşünce

Olumlu düşünce ve olumlu konuşma ile pozitif olayları çekeriz. Olumsuz düşündükçe ve olumsuz konuştukça negatif olayları çekeriz. Düşüncelerimiz hareketlerimize yansır.

Hayata olumlu bakmak, olumsuzlukları hiç görmemek değildir. Olumsuzlukları görmek, tedbir almak için gereklidir.

Yazarın Diğer yazıları >>>

www.esrefbolukcu.com

Eşref Bolukçu

Yazar / Psikolojik Danışman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Sen Hiç Aç Kaldın mı?

Sal Haz 2 , 2020
“Bu dünyada aşıklardan çok acıkanlar var” Sen hiç aç kaldın mı? Bir parça kuru ekmeği bulabilmek için çırpınan bir anne ya da baba oldun mu? […]

İlgili İçerikler