Hayatta En Önemli Şey Nedir

Leyla Adar Hayata Olumlu Bak

Hayatta en önemli şey nedir?

Tabi ki insanın kendisidir. Bunu bencillik olarak algılamamalı. Kişi öncelikle kendine inanmalı, kendine güvenmeli ve ayaklarının üstünde durabilmelidir. Hayatını, mutluluğunu birilerinin varlığına bağlamak acizlik ve ben kendime yetemiyorum demektir. Kişiler insanı yüz üstü bırakabilir ama sen kendini asla bırakmazsın iyi günde de kötü günde de… Dolayısıyla kalabalık bir çevrenin olması sana fayda sağlamaz ve çoğunun içinde mutsuz olmanı bekleyenler ve bunla mutlu olacak insanlar vardır. Kişilerin menfaatçi sahte sevgilerindense, yalnızlık yada kaliteli, pozitif birkaç arkadaş daha evladır. O yüzden önce Yaratana sonra kendinize güvenin sırtınızı yere getirecek kişilere sakın dayanmayın. Siz güçlü olursanız yaşantınızda güzel ve minnetsiz olur.

Güçlü olup bu gücü çocuklarımıza da öğretmeliyiz ki onlarda birilerinin kendisini koruyup kollamasına ihtiyaç duymadan, kendilerine güvenerek ayakta durabilsinler. Belki de çocuklarımıza bırakacağımız en faydalı miras güçlü olmayı öğretmek olacaktır. Evet zayıf oldukları, düştükleri zamanlarda olacak illaki ama bunun üstesinden gelebileceğine inanacak ve gelecek.

 Hayata pozitif bakar, engellere takılmaz isek ufukta mutluluğu görmek çok da zor olmasa gerek. Sen seni yolda bırakmazsın o yüzden kendine güven, düştüğünde yine kendi elini tut, kendi omuzuna dayanarak yürü, ağlarsan da kendinle ağlaş, kendinle dertleş. Ve şunu unutma ki sen konuşmasan bile seni duyan bir yaratıcın, müdahale edicin, sıkıntılarını gidericin, ve rızkını vericin var. Asla kimsesiz değilsin!

Özüven

Özgüven; Kendiniz ve yeteneklerinizle ilgili, olumlu ve gerçekçi bir anlayışa sahip olduğunuz anlamına gelmektedir. Kendimize ben bunu yapabilirim diyerek özgüven sağlamalıyız. Hata yaparsak da bu bize tecrübe deneyimi kazandırır, tecrübelerde bizi zafere götürür. Yani azim ettikten sonra olumsuzlukların sonunda bile zafer vardır. Yeter ki kendinize hedef koyun ve o hedefe ulaşmak için gerçekçi planlar yaparak taki başarana kadar tekrar tekrar mücadele edin. Unutmayın vazgeçenler değil ısrarcı olanlar kazanır. Ben bunu başaracağım çünkü benim cesaretim, inancım ve isteğim var diyerek ilk adımı atıp uzun yola çıkacağız. Karşımıza kötü yollar çıkarsa da direksiyon bizde olduğu için başka yollara girme şansımızda var, seçenek çok yani.

Haydi şimdi tut elinden ve kendine hedef koy başaracağına inan ve kendinle gurur duy. Harikasın…

Güçlükler başarının değerini arttıran süslerdir.

Sizce 🙂 Hayatta En Önemli Şey Nedir

Yazarın diğer yazı ve şiirleri >>>

Site: www.esrefbolukcu.com

One thought on “Hayatta En Önemli Şey Nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir