HAYATA SEVGİYLE BAK

Leyla Adar

İnsan hayata sevgiyle bakarsa sevgiyle yaşar. Yaratılan her canlıya sevgiyle bakmalı kimseyi incitmeden sevmeliyiz. Görüşler düşünceler ne olursa olsun, biz insanı insan olduğu için yaratandan ötürü sevmeliyiz. Çünkü bir birimizi sevmedikçe iman etmiş bile olamıyorsak, sevgisiz olmaya hakkımız da yok!

Pozitif olmalı her şeye sevgiyle yaklaşmalı, tatlı dilli, güler yüzlü olmalıyız. Yılanı bile deliğinden çıkarıyorsa tatlı dil insana neler yapmaz değil mi? Hepinizin eveet dediğini duyar gibiyim J O zaman ne yapıyoruz seviyoruz birbirimizi ve bütün dünyayı, bütün insanlığı. Kimsenin kimseye üstünlüğü olmadığı şu hayatta herkes sinesini ummanlar kadar açıp, bütün canlıya olan sevgisini içine yerleştirecek, kalbi sevgiyle atacak ve etrafına sevgi gözlüğüyle bakacak.

Kimse kimse için ön yargılı olmasın, şu iyi bu kötü demesin sadece sevsin. Ön yargıların canı cehenneme insan mı sen ona bak.  Olumsuz düşünce negatif olmak insanı sevmekten alıkoyar, herşeye öfkeyle bakmasını sağlar, hayatı kendine zehir eder. Hayatımız da illaki olumsuz şeyler de olur, ama sabır hoşgörü ve sevgiyle her şey aşılır.

Dünya’ da sevgi hakim olsaydı; ne silahlar üretilir, ne savaşlar olur, nede mazlumlar öldürülürdü? Hiç uğruna, hırs uğruna, canlar ölüyor, kanlar akıyor. Kimseye kalmayacak cennet gibi dünyayı cehenneme çeviriyor, kendi cehennemimizi yaratıyoruz.

Sevmek için neden aramadan, sevmek zorundayız. Yarınlara, çocuklarımıza güzel bir dünya bırakmak için, hayata sevgiyle bakmalı, sevgiyi yaymalı, sevgiyle kalmalıyız.

Sevginin yakışmadığı yer var mı?

Nereye koysan oraya yakışır.

Yeter ki sevmesini bil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir