Hayata Olumlu Bak

Hayata Olumlu Bak (Kitap)

Bir şeyin imkânsız olduğuna inanırsanız, aklınız bunun neden imkânsız olduğunu size ispatlamak üzere çalışmaya başlar. Ama bir şeyi yapabileceğinize inandığınızda, gerçekten inandığınızda, aklınız onu yapmak üzere çözümler bulma konusunda size yardım etmek için çalışmaya başlar.” -David J. Schwartz

Bir kitap insanın hayata bakışını değiştirir mi? Bence değiştirir…

www.esrefbolukcu.com

Olumlu düşünce ya da başka bir değişle pozitif düşünce… Olumsuz düşünce yani negatif düşünce… İnsan hayatı bir anlamda bu iki düşünce üzerine kuruludur. Bunlardan hangisi bize hakimse bizim hayatımız, düşüncelerimiz ve psikolojik yapımız da o yöndedir.

Hayata olumlu bakmak, olumsuzlukları hiç görmemek değildir. Olumsuzlukları görmek, tedbir almak için gereklidir.

Olumlu düşünce ve olumlu konuşma ile pozitif olayları çekeriz. Olumsuz düşündükçe ve olumsuz konuştukça negatif olayları çekeriz. Düşüncelerimiz hareketlerimize yansır.Kitap Siparişi VerTüm Kitaplarım

Hayata olumlu bakabilmek isteyen her kese emanet ediyorum

Hayata Olumlu Bak (Kitap) Giriş Kısmından bir bölüm

Başarının temelini olumlu düşünce oluşturur. Olumlu düşünce kişiyi harekete geçirir. Kişinin bir işi yapabileceğine ve başarabileceğine olan inancını olumlu yönde etkiler

Olumlu düşünce ve olumlu konuşma kişiye umut verir. Geleceğe umutla bakmayı sağlar. Geleceğe umutla baktıkça da aksiyonlarımızda cesur ve yeni şeyler oluşturma yönünde oluruz. Kendimize ve çevremize pozitif enerji veririz. Olaylara daha açık bir zihinle bakar, bardağın dolu taraflarını gördükçe karşımıza çıkan fırsatları daha iyi değerlendiririz ve böylece kendimize pozitif bir yol çizeriz.

Olumlu düşünce ve olumlu konuşma ile pozitif olayları çekeriz. Olumsuz düşündükçe ve olumsuz konuştukça negatif olayları çekeriz. Düşüncelerimiz hareketlerimize yansır.

Hayata olumlu bakmak, olumsuzlukları hiç görmemek değildir. Olumsuzlukları görmek, tedbir almak için gereklidir.

Kitapta, önce olumsuz bakış açısından kaynaklanan sorunlar üzerinde durulmuştur. Asıl sebebi olumsuz bakma olan stres, kaygı, depresyon üzerinde kısaca durulmuştur.

Kitabın ikinci kısmında olumlu bakma, olumlu bakabilme, mutlu olma, hayattan daha çok zevk alma ile ilgili yazılar yer almaktadır. Burada farklı başlıklar yer almaktadır. Kitabımın temelini oluşturan da buradaki yazılarımdır.

Kitabın son bölümünde ise rahatlama teknikleri ele alınmıştır. Stres, kaygı ve olumsuz bakış durumlarında uygulanabilecek teknikler yer almaktır.

Malatya

Kasım 2019


Hayata Olumlu Bak
Hayata Sevgiyle Bak
Sevgi Diliyle Çocuk Eğitimi
Başarı Seninle Başlar
Çocuklara Sevgi Diliyle Allah’ı Anlatmak

Eşref Bolukçu

Yazar / Psikolojik Danışman

One thought on “Hayata Olumlu Bak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Sevgi Diliyle Çocuk Eğitimi

Cum Mar 20 , 2020
Çocuk, anne ve babadan genel olarak iki şey alır veya öğrenir: “sevgi” ve “eğitim”. Sevgi Diliyle Çocuk Eğitimi Çocuk, sevgisiz büyür mü? Dahası, insan sevgisiz […]
Sevgi Diliyle Çocuk Eğiitmi