Başarı Seninle Başlar (Kitap)

Başarı Seninle Başlar (Kitap)

Başarılı olmak benim elimde.” diyorsan, evet, sen kesinlikle başarılı olursun. Başarı Seninle Başlar (Kitap)
Sloganın “Başarı yolunda inanç, azim ve istikrar.” ise sen başarırsın.
Kurduğun hayalleri adeta yaşamışçasına hissediyorsan sen başarırsın.
Hiç durmadan hedefine varan yolun sonuna kadar yürü. Ve hedefin karşında… HOŞ GELDİN HEDEFİNE.
Başarmış olmuş olmanın gururunu yaşamak senin hakkın.
“Başarmak için üstün yeteneklere sahip olmama gerek yok.” diyorsan sen başarırsın.
Bu hikâyenin kahramanı sensin. “Bu hikâyenin sonunu mutlu bitirmek bana bağlı.” diyorsan, sen başarılı olursun.
BAŞARI YOLUN AÇIK OLSUN…

“Antrenmanların her dakikasından nefret ediyordum. Fakat kendi kendime ‘vazgeçme’ dedim. Şimdi sıkıntı çek ve hayatının geri kalanını bir şampiyon olarak yaşa.”
Muhammed Ali

Başarı Seninle Başlar >>>

Kitaptan Bir Bölüm

Oturup senin başarılı olmanı engelleyen durum, kişi ve şartları mı düşüneceksin yoksa başarmak için yapman gerekenleri mi yapacaksın?

Kişi, eğer psikolojik ve teknik olarak öğrenmeye ve başarmaya hazırsa kendisi dışındaki birçok etkenin başarısı üzerindeki olumsuz etkisini de azaltacaktır.

Başarı Seninle Başlar (Kitap)

Her yıl milyonlarca öğrenci sınavlara girmektedir. Lise giriş sınavları, üniversite giriş sınavları, memurluk sınavları ve diğerleri… Gençler arasında bu sınavlardan en önemlisi üniversite giriş sınavlarıdır. Çünkü bu sınavlarda kazanan ile kaybeden kesin hatlarla ayrılmaktadır. Üniversite sınavları belki de hayatın ilk büyük unvan maçıdır. Bu unvan maçında kazanan da kaybeden de var.

Sınavlara hazırlanan gençlerde kazanma hırsı olduğu gibi kaybetme korkusu da vardır. Bu hırs ve korku bireyseldir. Kazanlar, hırslarını motivasyon olarak kullananlar ve kaygısını belli bir düzeyde tutanladır. Belli bir çalışma alışkanlığı kazanmış ve sınavda başarılı olma baskısı altında sakin kalabilenler başarılı olurlar. Dolayısıyla bireysel farklar ve bireysel çabalar ön plana çıkar. 

Unutma! Başarı yolunda bazen inişler ve çıkışlar olabilir. Bu yolda bazen de tehlikeli yokuşlardan, ürkütücü yamaçlardan geçmek zorunda kalabilirsin. Buna rağmen hedefine ulaşan yola devam edeceksen, sen kesinlikle başarılı olursun.

Haydi! Kendini engelleme… Başarmak için önünde engel yok. Başarmak için önünde engeller olmadığına inanıyorsan, sen başarırsın.

Hayata Olumlu Bak
Hayata Sevgiyle Bak
Sevgi Diliyle Çocuk Eğitimi
Başarı Seninle Başlar
Çocuklara Sevgi Diliyle Allah’ı Anlatmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir